Сегодня: 18 Апреля 2024, 07:25:34
/ Каталог статей
Главная » Статьи » Доклады

В разделе материалов: 13
Показано материалов: 1-10
Страницы: 1 2 »

Романтизм (Стаття із Літературознавчого словника-довідника)

Романтизм (франц. romantisme) – напрям y літературі, науці й мистецтві. Виник наприкінці XVIII ст. у Німеччині, Англії й Франції, на початку XIX ст. поширився у Польщі, Росії, Австрії, а також в Україні, згодом охопив інші країни Європи, Північної і Південної Америки.
Читать далее

Елементи службової частини видання

Службова частина видання - це напрацьований історичним досвідом і регламентований певними нормами, зразками, стандартами тієї чи іншої країни мінімум уніфікованих інформаційних даних не авторського, а видавничого походження, який вміщується, здебільшого на початкових і прикінцевих сторінках видання з метою його ідентифікації користувачами як всередині країни так і за рубежем, а також для бібліографічного опрацювання та статистичного обліку.

Продовження далі...

Жанрова своєрідність оди

В античні часи термін "ода" [греч. ōdḗ, латин. ode, oda] не визначав собою якого-небудь поетичного жанру, означаючи взагалі "пісню" або "вірш". Античні філологи застосовували цей термін по відношенню до різного роду ліричних віршів і підрозділяли оду на "хвалебну", "плачевну", "танцювальну" тощо. З античних ліричних утворень найбільше значення для оди як жанру європейських літератур мають оди Пиндара і Горація.

Естетична неповторність літератури Давньої Греції

Основні поняття: чуттєво-матеріальний космологізм, пантеїзм, фаталізм, синкретизм, міф, хаос, космос, хтонізм, фетишизм, анімізм, антропоморфізм, героїзм, епос, гекзаметр, речовий психологізм, лірика, меліка, ямб, трагедія, пародія, стасім, спісодій, корифей, протагоніст, комедія, діонісії, комос, парабаса, агон.
Читать далее

Классификация природных ресурсов

В основу классификации природных ресурсов положено три признака: по источникам происхождения ресурсов, по использованию ресурсов в производстве и по степени истощаемости ресурсов (Протасов, 1985).
Читать далее

Contra Spem Spero (Критика)

Вірш «Contra Spem Spero» давно став хрестоматійним. Він знаменний тим, що виразно визначає основні риси життєвої концепції поетеси. А ще в «Contra Spem Spero» найбільш повно відобразилися своєрідність художнього мислення Лесі Українки та характерні особливості її громадянської лірики...

Читать далее
1-10 11-13